Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

WOŚP 2020 i znowu REKORD!

13 stycznia, 2020

Wczoraj odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności mieszkańców Gminy Olsztyn udało nam się zebrać aż 56000,00 zł – znów pobiliśmy rekord! W akcji pozyskania środków dla „dziecięcej medycyny zabiegowej” wzięło udział  ponad 120 wolontariuszy.

W godzinach południowych odbył się spacer Jurajskich Włóczykijów, na którego czele stanęła licencjonowana przewodniczka Jurajska, Wioletta Gasik. Spacerowicze aktywnie spędzili czas oglądając niepowtarzalne, jurajskie krajobrazy.

Imprezę na Rynku w Olsztynie o godzinie 16.00 rozpoczął Zespół Folklorystyczny „Turowianie” ze Szkoły Podstawowej w Turowie oraz dzieci z Zumba Kids z prowadzącą Eweliną Cieślak. Na scenie dobrą rockową muzykę zagrał młodzieżowy zespół z Liceum Traugutta i Liceum Muzycznego w Częstochowie Kakaowe Chlebíčki. Na Rynku odbyła się loteria fantowa, a za opłatę do puszki WOŚP smakołykami częstowały Panie z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie, Klubu Aktywności Lokalnej w Olsztynie, KGW „Przemiłowiczanki” z Przymiłowic i Stowarzyszenia Ludowych Twórców ze Skrajnicy. Od godziny 16.00 do 20.00 wstęp na lodowisko był nieodpłatny, jednak uczestnicy mogli wrzucić datki do puszki WOŚP.
Podczas imprezy konferansjer Maciej Hasik przeprowadził liczne licytacje bardzo atrakcyjnych przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów. Gwiazdą wieczoru był Mirosław Elimer, czyli śpiewający sobowtór Freddi’ego Mercurego, który zgromadził rzeszę fanów pod sceną. Przed „Światełkiem do nieba” uczciliśmy pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który zginął po ataku nożownika podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Rynku zabrzmiała pamiętna piosenka Simona & Garfunkela „The Sounds of Silence”.
Kulminacyjnym momentem niedzielnego finału było światełko do nieba. Odliczanie rozpoczął Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski. Punktualnie o godzinie 20.00 zabrzmiał hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyły wystrzały oraz serpentyny pokrywające cały Rynek.
W tym roku najwięcej pieniędzy zebrała Elżbieta Sitak z restauracji Spichlerz w Olsztynie (6026,85 zł).

Wójt Gminy Olsztyn i Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie serdecznie dziękują wszystkim współorganizatorom, wolontariuszom i ich opiekunom, wykonawcom, osobom uczestniczącym w licytacjach, sponsorom i darczyńcom 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie.

Organizator:
Gmina Olsztyn

Dziękujemy!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie
Szkoła w Olsztynie, Turowie, Zrębicach, Kusiętach
Restauracja Spichlerz
Sztab WOŚP w Olsztynie:
Kamila Kubat, Katarzyna Biskup, Anna Respondek, Marzena Płatek, Izabela Żuberek, Bożena Haber, Małgorzata Chaładus, Danuta Rysińska, Anna Sikorska, Monika Kita, Olga Haber.

Sponsorzy i darczyńcy:
Boulangerie Częstochowa Artur Brędzel
Witold Filus
SkillZone Paintball z Piasku
ARCHE-Galeria Sztuki Krystyna Szwajkowska
Renata Guła Salon Fryzjerski STYL
Przystanek Olsztyn, Consonni Olsztyn
Samochodziki.pl
Mikołaj Kubicki Meek, Oh Why?
Firma GOLD
Wydawnictwo Precjoza
Stodoła pod Zamkiem
PROMISE Grażyna Staniec
Mariola Matysek
Magnum-Pro Paweł Rysiński
Sołtys Kusiąt Gabriela Klimek
Sołtys Olsztyna Barbara Krajewska i Rada Sołecka
Studio Figura Olsztyn k.Częstochowy
1001 Drobiazgów Krystyna Pietrzak
Grażyna Elmanowska, Radna Gminy Olsztyn
Cukiernia Anna
Firma Szałas
Aleksandra Lubasińska, Radna Gminy Olsztyn
Marcin Bednarek Basteja
Agroturystyka Sokole Ranczo
Apteka pod Zamkiem w Olsztynie
Monika Kosielak, Radna Powiatowa
Danuta Tomza, Radna Powiatowa
Sklep Żabka w Olsztynie
Lewiatan Barbara Marceli Zielińscy
Delikatesy Centrum
Apteka Na Rynku w Olsztynie
Sklep wielobranżowy Elżbieta i Paweł Romańscy
Drogerie Polskie w Olsztynie
Butik TUSS
Kwiaciarnia Stokrotka
Kwiaciarnia Bratek
Sklep Wielobranżowy Tomir
Carefour Express Olsztyn
Wioletta Gasik Jurajskie Włóczykije Biuro Turystyczne
Gabinet kosmetyczny ANET w Olsztynie
Zumba Kids Ewelina Cieślak
Beauty Salon Justyna Wiśniewska
Aqua Chem
Foxy lashes stylizacja rzęs
Fizjoterapia Przemysław Miodek
WOSANA Turów
ALEX - POL Turów
Sklep internetowy Spidernet
Salon Fryzjerski PERFEKT Małgorzata Sitak
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).