Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Wyróżnienie Katolickiego Stowarzyszenie Sportowego RP dla Wójta

Czerwiec 11, 2018

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski odebrał 9 czerwca na Jasnej Górze wyróżnienie nadane przez Kapitułę Generalną Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Ogólnopolskie Wyróżnienie przyznawane jest na wniosek środowisk sportowych za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play.

Wyróżnienie będzie przypominać wszystkim ludziom o patriotycznym obowiązku nieustannej troski o rozwój fizyczny i duchowy młodego pokolenia, jaki winniśmy wszyscy naszej Ojczyźnie, a którego jest Pan żywym przykładem i wzorem do naśladowania – uzasadnił Przewodniczący Komisji Nagród i Wyróżnień przy KSS RP ks. Prałat Mirosław Mikulski. 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).