Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

ZMIANY W BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI GMINNEJ

28 września, 2021
busy
Od 16 października br zostaną wprowadzone zmiany w bezpłatnej komunikacji gminnej.

Linia 585:

Nastąpi korekta rozkładu jazdy obowiązującego w weekendy. Busy będą kursować według rozkładu: „Soboty zimowe” oraz „Niedziele i święta zimowe”.

Linia 583:

Busy będą obsługiwały ulice Piastowską i Podgrabie.
Dodajemy kurs z Olsztyna do Bukowna po godzinie 18:00.

Linia 582:

Przyspieszamy odjazd pierwszego autobusu MPK o 5 minut oraz uruchamiamy dodatkowy bus z Olsztyna do Odrzykonia w celu umożliwienia przesiadki pasażerom ze Skrajnicy na Odrzykoniu. Tym samym zostanie skrócony czas dojazdu do Częstochowy na godzinę 6-tą bez konieczności długiego oczekiwania na przesiadkę.

Analogicznie dodajemy dodatkowy kurs przed godziną siódmą do Odrzykonia celem umożliwienia przesiadki osobom dojeżdżającym do Częstochowy ze Skrajnicy bez konieczności długiego oczekiwania na autobus linii 58.

Skracamy czasy oczekiwania na przesiadkę na niektóre kursy busów linii 582.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapisami umowy z przewoźnikiem ” w przypadku autobusu komunikacji gminnej oczekującego na autobus komunikacji miejskiej, gdy autobus komunikacji miejskiej spóźnia się, odjazd autobusu komunikacji gminnej można opóźnić o maksymalnie 15 minut, celem zapewnienia przesiadki”. Opóźnienie odjazdu busa jest również uzależnione od priorytetu przesiadki danego kursu i może wynosić od 5 do 15 minut.
Czas oczekiwania wynika z ryzyka niezrealizowania kolejnych kursów na poszczególnych liniach bezpłatnej komunikacji gminnej. Nadmieniamy, iż opóźnienia generowane są przez autobusy MPK na terenie miasta Częstochowa – głównie na odcinku przebudowywanej trasy DK-46.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).