Czwartek, 28 maja 2020r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

18 września 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbył się wernisaż wystawy upamiętniającej setną rocznicę wybuchu Powstań Śląskich.

18 września, 2019

Zorganizowanie wystawy pt. „Udział Częstochowian w Powstaniach Śląskich 1919 - 1921” było możliwe dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie we współpracy z Muzeum Częstochowskim.

Prelegentem wystawy był dr Juliusz Sętowski - kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy, który wygłosił prelekcję o udziale Częstochowian w Powstaniach Śląskich. Zaszczycili nas swoją obecnością : przedstawiciele samorządu : Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Prezes Stowarzyszenia III Wieku , Radna Gminy Poczesna  - Halina Synakiewicz , Dyrektor - Małgorzata Majer wraz z pracownikami Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, delegacje młodzieży i kadry nauczycielskiej z terenu Gminy Poczesna. Podczas dzisiejszej wystawy szczególnie ważne oprócz przypomnienia faktów historycznych, były słowa skierowane do młodzieży oraz podkreślenie jak ważna w życiu każdego Polaka jest Ojczyzna, jak ważny jest język, nasza kultura i dbanie o wartości ,  o które walczyli nasi przodkowie.Wystawę uświetnił program artystyczny wykonany przez Marię Pietrzak, pod kierunkiem Doroty Wiśniewskiej - instruktora GCKIiR w Poczesnej.
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia- Janusz Koniecki  oraz ROK w Częstochowie
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).