Piątek, 23 października 2020r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Akcja Sprzątanie Świata

24 września, 2020

Od 18 do 20 września 2020 r. odbywała się XXVII edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020 r.” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Gmina Poczesna włączyła się w akcję sprzątania świata.

Akcka Sprzątanie Świata

Na terenie Naszej gminy działają Stowarzyszenia, które w ramach działań statutowych uwzględniają zadania wynikające z ochrony środowiska. Gmina Poczesna włączyła się bardzo aktywnie w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Sprzątamy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
Nadrzędnym celem Naszych działań jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.  Do ww. akcji włączyły się bardzo aktywnie Stowarzyszenia: Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie oraz Stowarzyszenie „Razem dla Wrzosowej”.            Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska, promująca zakaz śmiecenia, segregację śmieci dzięki, którym zmniejszy  się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Rok 2020 jest czasem dla nas innym, z uwagi na pandemię. W związku z powyższym nie zapominajmy o codziennym dbaniu o środowisko. Prowadźmy działania promujące ograniczenie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Nie przyczyniajmy się do powstawania dzikich wysypisk. Angażujmy się i integrujmy społeczność lokalnąw zakresie gospodarowania odpadami.
Tegoroczna akcja jak i wcześniejsze akcje Gminy Poczesna mają przede wszystkim na celu wypracowanie metody pracy wychowawczej oraz wartościowych sposobów dbałości
o Naszą Ziemię, miejsce w którym mieszkamy. Stowarzyszenia, które brały udział w akcji otrzymały worki i rękawiczki z Urzędu Gminy Poczesna.

Z dobrych praktyk warto brać przykład.
                             Renata Smędzik , Magdalena Tomczyk

 
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie Świata
Akcka Sprzątanie ŚwiataGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).