Czwartek, 28 maja 2020r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW

16 września, 2019
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Informacja dla mieszkańców.
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 18.09.2019r. – 27.09.2019r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.
Szczepionka zatopiona w przynęcie w postaci małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby zrzucana będzie z samolotów nie tylko nad lasami, ale również nad innymi terenami zielonymi np. nad polami, łąkami, ogródkami działkowymi.
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje:
znalezioną przynętę należy pozostawić na miejscu, sama przynęta nie jest niebezpieczna dla ludzi natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się wewnątrz, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie lekarza medycyny a także bezzwłocznie umyć ręce i części ciała, które miały styczność ze szczepionką.
Jednocześnie informujemy, iż przez dwa tygodnie po zakończeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone.
Akcja doustnego szczepienia lisów prowadzona jest od 1995r. i sprawdziła się, jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.
Aleksandra Warzecha
 
Informacja przesłana przez Śląskiego Wojewódzkiego Lekarz Weterynarii.

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).