Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Częstochowskie „Amazonki”…

Październik 09, 2017

… świętowały swoje 20-te urodziny. Na uroczystościach, które odbywały się 7 i 8 października – obecna była Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda.

amazonki

Gala odbyła się w częstochowskiej filharmonii. Prezes Stowarzyszenia – Elżbieta Markowska przypomniała krótką historię Stowarzyszenia. Wspomniała pierwszą przewodniczącą – Annę Stefańczyk. Elżbieta Markowska podkreśliła: - Stowarzyszenie od samego początku realizuje wiele projektów dofinansowanych z budżetu miasta skierowanych do członkiń. Współpracujemy ze Szpitalami Lekarzami rehabilitantami psychologami. Najważniejszą rolę w naszej działalności odgrywają Ochotniczki Wolontariuszki, które profesjonalnie przygotowane przychodzą do chorych z wielką wolą niesienia pomocy i wsparcia.

Na uroczystej piątkowej Gali w filharmonii obecna była m.in. Pierwsza Dama – Agata Kornhauser -Duda. Byli parlamentarzyści, władze miejskie, osoby związane ze Stowarzyszeniem. Nie zabrakło reprezentacji Gminy Poczesna. Obecny był Wójt – Krzysztof Ujma,, Kamila Grochowina oraz Paweł Wiśniewski. Wszyscy zostali wyróżnienie przez Stowarzyszenie Statuetkami „Serce za Serce”.

W rozmowie, Elżbieta Markowska podkreśliła, że Gmina Poczesna jest bardzo otwarta na m.in. potrzeby Stowarzyszenia. W Hali Sportowej, w ramach projektu „Czas na ruch” odbywały się zajęcia gimnastyczne oraz aerobik dla Amazonek.

opr. an

 

fot. pobrane – za zgodą - ze strony częstochowskiego wydania „Gazety Wyborczej”

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).