Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Dzień Kobiet w Nowej Wsi

Marzec 12, 2018

Były życzenia, kwiaty, tort i profilaktyka…..


Kobiety są kwiatami, bezustannie zwracają się do świata
 i jak kwiaty potrzebują słońca, aby się rozwinąć
(Aleksander Dumas)

 11 marca 2018 w Świetlicy w Nowej Wsi, odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na spotkaniu obecni byli: Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Rady Gminy-Lidia Kaźmierczak, Radny Powiatu Częstochowskiego- Andrzej Cupiał, delegatka Zarządu Okręgowego w Częstochowie, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Barbara Badora, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej-Iwona Skorupa. Wójt gminy Poczesna złożył wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zdrowia, sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z życia rodzinnego. Podziękował wszystkim Paniom za ich pracę, poświęcenie i troskę o innych oraz życzył aby ten wyjątkowy nastrój Dnia Kobiet pozostał na pozostałe dni roku, dodając Paniom sił do pokonywania codziennych trudności i obowiązków. Do życzeń dołączył się Radny Powiatu Częstochowskiego –Andrzej Cupiał, który wręczył bukiet kwiatów na ręce Przewodniczącej Radny Gminy. Panowie obdarowali wszystkie Panie symbolicznym tulipanem i czekoladą, Przewodnicząca Rady Gminy ufundowała przepyszny tort, były suto zastawione stoły. Spotkania takie służą z pewnością integracji lokalnej społeczności, są okazją do złożenia wszystkim Paniom z okazji ich święta życzeń oraz dają możliwość o zadbanie o ich bezpieczeństwo na drogach. Przewodnicząca Rady Gminy w imieniu swoim oraz pani sekretarz –Renaty Smędzik, wręczyła wszystkim Paniom opaski odblaskowe. Przekazała informację, że  warto nosić "odblaski", najlepiej przez całą jesień, zimę i wczesną wiosnę, zarówno w dzień jak i po zmierzchu. Nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszamy. Wieczór upłynął na życzeniach, wzajemnych uśmiechach, rozmowach. Po raz kolejny wszyscy zebrani przyznali, że świat bez Kobiet byłby nudny, pozbawiony romantyzmu. „To kobiety wnoszą w codzienność mnóstwo radości, piękna, delikatności. Dlatego tego dnia każda Kobieta powinna usłyszeć życzenia, które sprawią że na twarzach wszystkich Pań zabłyśnie uśmiech…”

Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).