Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

„ETNOSTRADA” SPOTKANIE FOLKLORYSTYCZNE 2017

Październik 09, 2017

W sobotę, 7 października 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie, odbyło się spotkanie folklorystyczne - „Etnostrada”. Gminę Poczesna reprezentował Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”.

etmostrada

Podczas święta folkloru zaprezentowały się zespoły z regionu. Organizatorami imprezy było: Stowarzyszenie kultura.pl, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Miejski Dom Kultury w Częstochowie. Impreza była dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego. Formacje taneczne, śpiewacze, muzyczne, obrzędowe, przygotowywały swoje programy pod jedno naczelne hasło – RADOŚĆ. Na scenie zaprezentowało się blisko 20 zespołów. Gminę Poczesna reprezentował Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, którzy na sobotniej imprezie zajęli II miejsce.

W skład Jury oceniającego tegoroczną III edycję Etnostrady - przeglądu zespołów tanecznych i śpiewaczych Województwa śląskiego to weszli: Elżbieta Miszczyńska, Andzelika Bilska i Włodzimierz Kuca. Podsumowanie było artystycznym, wspólnym wkładem zespołów, biorących udział w przeglądzie, w integrację oraz twórczą współpracę. Przeglądowi towarzyszyły warsztaty rękodzieła. Imprezę uświetnił występ Kapeli „Istebna”.

Iwona Skorupa

 
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostrada
etmostradaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).