Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Gmina Poczesna organizatorem Mistrzostw Świata w Speedrowerze w 2019 roku. Polska Federacja Klubów Speedrowerowych wybrała pięć torów na których odbędą się Mistrzostwa. Jednym z obiektów będzie tor speedrowerowy w Bargłach.

Wrzesień 19, 2018

W dniach 27-29 lipca 2018 roku w Gminie Poczesna odbywały się Mistrzostwa Europy w Speedrowerze.Dzięki zaangażowaniu całej społeczności lokalnej na czele z Wójtem Gminy Poczesna -Krzysztofem Ujmą, Radnym obwodu Bargły -Przemysławem Zawadzkim, Sołtys - Grażyną Nowak wraz z Radą Sołecką, KGW Bargły na czele z Mirosławą Sławińską ,OSP Bargły- na czele z Prezesem Włodzimierzem Cierpiałem oraz Gminnym Centrum Kultury,Informacji i Rekreacji w Poczesnej organizacja Mistrzostw Europy w Speedrowerze okazała się wielkim sukcesem i sportowym wydarzeniem.

W związku z założeniami Międzynarodowej Federacji Speedrowera (ICSF) w 2019 roku speedrowerowe Mistrzostwa Świata mają odbyć się na torach w Polsce. Organem wyznaczającym gospodarzy tych zawodów w Polsce jest Polska Federacja Klubów Speedrowerowych, która poinformowała o pięciu torach, na których mają odbyć się rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata w speedrowerze 2019. Jednym z obiektów wybranych przez Federację, na którym odbędą się speedrowerowe Mistrzostwa Świata jest tor speedrowerowy PKS Victorii Poczesna mieszący się w Bargłach (ul. Śląska 84, za OSP). Mistrzostw Świata w Polsce będą się odbywały od 22 lipca do 11 sierpnia 2019 roku. W okręgu północnym Mistrzostwa Świata zawitają do Torunia i Żołędowa, w okręgu centralnym do Leszna, natomiast w okręgu południowym do Świętochłowic i do Poczesnej. Na torze Bargłach ujrzymy najlepszych zawodników na świecie w czterech ćwierćfinałach kategorii OPEN (senior) oraz eliminację drużynowych mistrzostw świata (World Cup) - te zawody obędą się w PONIEDZIAŁEK, 29 LIPCA 2019 r.. Prócz tego, możliwe jest rozegranie na torze w Bargłach test-meczy pomiędzy Polską, Wielką Brytanią, Australią oraz innymi nacjami. Włodarze Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych zdecydowali się przyznać wydarzenie tak wysokiej rangi klubowi z Poczesnej na ich rodzimym torze w Bargłach w związku z sukcesem organizacyjnym speedrowerowych Mistrzostw Europy 2018 na torze w Bargłach, które zostały zorganizowane przez Gminę Poczesna na czele z Wójtem Krzysztofem Ujmą, Gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Informacji na czele z Panią Iwoną Skorupą oraz przez Parafialny Klub Sportowy "Victoria" Poczesna.
 
Damian Krzyczman, Victoria Poczesna
zamieściła-Iwona Skorupa
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).