Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

II edycja Warsztatów Wielkanocnych

Luty 15, 2018

dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Poczesna

warsztaty1

Tradycje Stołu Wielkanocnego stanowią wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji. Dekoracja wielkanocnego stołu ma ogromne znaczenie. Stół bowiem jest centralnym miejscem, do którego zasiadają całe rodziny, a wszelkie dekoracje i ozdoby dodatkowo podkreślają świąteczną atmosferę. Inspiracja polskim folklorem, ludowymi motywami, to tendencja wciąż odkrywana na nowo, wzbierająca na sile zawsze w okolicy świąt.  W dniu 14 lutego 2018 roku, odbyła się II edycja warsztatów wielkanocnych dla KGW z terenu gminy Poczesna w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Gościem specjalnym warsztatów była pani Bernadetta Niemczyk-przewodnicząca Rady Krajowej KGW oraz pani Agnieszka Piotrowska, reprezentująca Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie. Warsztaty poprowadziła pani Bożena Stępień. Dzisiaj panie ozdabiały przedmioty ze szkła, półmiski, patery, kielichy, talerze. Efekt ich pracy był imponujący. Za miesiąc ,dokładnie 14 marca 2018 ,został ustalony termin kolejnego spotkania i wygląda na to, że warsztaty rękodzieła i twórcze spotkania pań w pracowni artystycznej, na stałe wpiszą się w kalendarz GCKIiR w Poczesnej.

Iwona Skorupa

 
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1
warsztaty1Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).