Wtorek, 27 lipca 2021r. | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
Pokaż menu

Informacja dla producentów rolnych

31 lipca, 2020
Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

- w sprawie tegorocznych zasad szacowania strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Uprzejmie informuję, iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MR i RW) na swojej stronie internetowej, udostępniło nowelizację Wytycznych dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczących ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun obsunięcie się ziemi lub lawinę, a także nowe wzory protokołów szacowania szkód powstałych w wyniku ww. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (NZA).
Należy zaznaczyć, iż począwszy od tego roku zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków  o oszacowanie strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę jak i sam proces sporządzania protokołu odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji publicznej opracowywanej przez MR i RW, tj. bez udziału Komisji.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.gov.pl/web/rolnictwo) w odnośniku: „Informacje branżowe/Niekorzystne zjawiska atmosferyczne” 
        W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z pracownikiem tutejszego Urzędu – osoby do kontaktu Dariusz Smok lub Aleksandra Warzecha pod nr telefonu 34 32 74 116.
opr. Aleksandra Warzecha


zam. an
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).