Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Julian Nowicki,stypendysta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Projekt Śląskie. Inwestujemy w talenty – II edycja” prezentuje swoje prace w Łodzi.

Czerwiec 13, 2018

Julian Nowicki, został stypendystą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Projekt Śląskie. Inwestujemy w talenty – II edycja”, pod opieką merytoryczną nauczyciela biologii ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej - Michała Szczepanika,w roku szkolnym 2016/17. Efektem był wernisaż prac, który odbył się 25 sierpnia 2017 roku, w Gminnym Centrum Kultury,Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

 7 czerwca 2018 roku, Julian Nowicki zaprezentował swoją wystawę fotografii przyrodniczej pt.”Z bliska” w Osiedlowym Klubie “Kubuś”, Łódź-Widzew. Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 171 w Łodzi i Klub “Kubuś”. Prezentowana wystawa w wyjątkowy sposób ukazuje gatunki roślin i zwierząt. Dodatkowym walorem tej ekspozycji jest jej edukacyjny charakter. Fotografie przedstawiają świat pełen detali, niezwykle ważnych w funkcjonowaniu przyrody, jednak niezauważanych na co dzień. Na wernisaż przybyli goście z Wydziału Edukacji oraz kilka grup z łódzkich przedszkoli, prowadzących edukację ekologiczną. Samo spotkanie dostaryczyło obu stronom wielu wrażeń. Bardzo duża grupa, bo licząca ponad sto dwadzieścia najmłodszych uczestników, była wdzięcznym słuchaczem, rozmówcą i obserwatorem przyrody gotowym dzielić pasję i zainteresowania zarówno przyrodnicze, jak i artystyczne. Po spotkaniu z autorem i powtórnym obejrzeniu fotografii, najmłodsi uczestniczyli w warsztatach plastycznych opartych o tematy zdjęć i nawiązujących do samego tytułu wystawy, która trwać będzie do 25 czerwca 2018 roku.

 

Mirosława Truchta Nowicka

 
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).