Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Kolejna inwestycja…

Luty 21, 2018

...w ramach pozyskanych środków zewnętrznych i współpracy gminy ze stowarzyszeniami.

wrzosowa-inwestycje

Zakończyły się już prace budowlane związane z realizacją „Przebudowy infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Wrzosowa” Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Wrzosowej”, a dofinansowany w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja jest zgodna z Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Bractwo Kuźnic”. W ramach zadania wyrównano i uporządkowano nawierzchnię trawiastą, wykonano bieżnię rekreacyjną, do istniejącego placu zabaw dobudowano pięcioelementową siłownię zewnętrzną oraz wykonano scenę terenową. Całość terenu powiązana jest nowymi ciągami chodników z kostki, a uzupełnienie zagospodarowania stanowią latarnie solarne, ławki parkowe, stojak na rowery, kosze naśmieci oraz kosz do segregacji odpadów. Koszt realizacji zadania to prawie 300 000,00 zł. Realizacja tej inwestycji wpłynęła na wzrost atrakcyjności i funkcjonalności przestrzeni publicznej poprzez jej zagospodarowanie, powstaną warunki do racjonalnego i aktywnego wykorzystania czasu wolnego, czynnego wypoczynku oraz przede wszystkim integracji społeczności lokalnej.

Z pewnością wiosną zagoszczą na tym terenie dzieci, młodzież , mieszkańcy sołectwa i nie tylko, osoby które preferują zdrowy i racjonalnie spędzony czas. Zapraszamy rodziców, opiekunów najmłodszych, uczniów i przedszkolaków do systematycznego odwiedzania takich miejsc na terenie całej gminy.

opr. D. Młyńczyk, R. Smędzik  

 
wrzosowa-inwestycje
wrzosowa-inwestycje
wrzosowa-inwestycje
wrzosowa-inwestycje
wrzosowa-inwestycje
wrzosowa-inwestycjeGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).