Wtorek, 11 grudnia 2018r. | Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Nieradzie.

Grudzień 08, 2017

W grudniowe popołudnia i długie wieczory dzieci piszą listy i oczekują na przybycie Świętego Mikołaja.

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Nieradzie.

W naszej szkole 6 grudnia o godz. 16.00 odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Mikołajek, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Poczesna Pan Krzysztof Ujma, przewodnicząca Rady Gminy Pani Lidia Kaźmierczak, ks. Marek Włoch, radny powiatowy Pan Andrzej Cupiał, radny Rady Gminy w Poczesnej Pan Wojciech Opiłka, sołtys sołectwa Michałów Pan Marcin Caban, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Turek, rodzice, uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do szkoły. W oczekiwaniu na naszego najważniejszego w tym dniu, grudniowego gościa, wysłuchaliśmy bajki pt. „Czerwony Kapturek”, w wykonaniu rodziców uczniów klasy II. Było bardzo wesoło, kiedy rodzice, przebrani za bajkowe postacie, prawdziwie aktorsko przedstawili dzieciom jedną z ich ulubionych bajek. Po radosnym bajkowym nastroju, zrobiło się już naprawdę mikołajkowo. Na salę wskoczyły małe reniferki z klasy II, które pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Świętym Mikołaju. W wesoły nastrój wprowadziły nas również uczennice klasy V, które wykonały taniec do utworu „I love Rock’N’Roll”.
Kiedy jednak zabrzmiały słowa piosenki „Przyjedź do nas Mikołaju”, wszyscy usłyszeliśmy znajome nam dzwoneczki… Radość dzieci była ogromna, bowiem na salę weszło dwóch Mikołajów z dużymi workami prezentów…
Podczas organizacji imprezy środowiskowej pomoc szkole okazali:
1. Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma
2. Sekretarz Gminy- Renata Smędzik
3. Radni: Grzegorz Sikora i Wojciech Opiłka
4. Sołtys sołectwa Michałów: Marcin Caban
5. Firma Max Drób- Maksymilian Wawrzyńczak
6. Hala makro w Częstochowie
7. Przewodnicząca Rady Rodziców- Izabela Turek
8. Marta i Dawid Kulawik
Imprezę zorganizowano w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Uroczystość Mikołajkową przygotowały: Katarzyna Kamińska, Izabela Caban i Dorota Wiśniewska.

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).