Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Na stadionie lekkoatletycznym CKS Budowlani odbyła się kolejna XVI edycja „Olimpiady Razem”

Wrzesień 14, 2018

Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne rozpoczęły dziś 16 już edycję Olimpiady Razem na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Podczas integracyjnego pikniku sportowo-rekreacyjnego spotkali się podopieczni placówek z oddziałami integracyjnymi, klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji zrzeszających niepełnosprawnych z Częstochowy i z całego powiatu częstochowskiego.

Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem wszystkich grup, poprowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Mykanowa. Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim zapłonął znicz, złożono przysięgę oraz odegrano hymny: państwowy i olimpijski. Organizatorem olimpiady był LKS Gol-Start Częstochowa i Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Zawodnicy rywalizowali m.in. w kręglach, skoku w dal. Podczas tej imprezy nie liczył się jednak wynik sportowy, a przede wszystkim możliwość rywalizacji z rówieśnikami na prawdziwej bieżni i integracja z kolegami. Tegoroczna Olimpiada Razem była wyjątkowo udana i wzięło w niej udział wielu zawodników i kibiców. Trybuny stadionu Budowlanych szczelnie zapełniła publiczność. Gminę Poczesna reprezentował Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Młodzież i przybyłych gości powitał Prezes LKS Gol-Start Czestochowa - Robert Nowakowski oraz Starosta Powiatu Częstochowskiego –Krzysztof Smela.
 
Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).