Poniedziałek, 24 lutego 2020r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Nie wystarczy pokochać,

Luty 14, 2020

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...

60-lat

We wrześniu 2019 roku w rodzinnej atmosferze diamentowe gody świętowali Państwo Izabela i Mirosław Krajs. Z tej okazji Dostojnym Jubilatom życzenia i gratulacje złożyli Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agata Adamus. Państwo Krajs zawarli związek małżeński 19 września 1959 roku. Jak dziś wspominają, poznali się przypadkowo na przystanku tramwajowym w Częstochowie, i ze względu na wiele niezależnych od siebie okoliczności, które wtedy się wydarzyły, zgodnie twierdzą, że: ,,Mąż i żona od Boga przeznaczona". Pan Mirosław dodaje, że już podczas pierwszego spotkania postanowił nie zmarnować wielkiego szczęścia, jakie go spotkało. Po trzech miesiącach znajomości wypowiedzieli sakramentalne ,,tak" i zamieszkali w Słowiku, gdzie zbudowali swój rodzinny dom, cieszyli się z narodzin dwóch synów, później wnuczki, dwóch wnuków i wreszcie prawnuka. Państwo Krajs zawsze byli bardzo aktywni i społecznie pracowali w lokalnym środowisku. Pani Izabela już od lat 60. działa w Kole Gospodyń Wiejskich, przez długi czas kierowała sekcją gospodarczą, która zajmowała się m. in. wypożyczaniem naczyń stołowych. Pan Mirosław zaś związał się z OSP w Słowiku, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa. Za swe zasługi został odznaczony m.in. Złotym Medalem Zasługi dla Pożarnictwa, obecnie jest Honorowym Członkiem OSP w Słowiku. Przez 12 lat był radnym Gminy Poczesna, pełnił także funkcję przewodniczącego społecznego komitetu budowy gazociągu w Słowiku, zabiegał o rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Dostojni Jubilaci uważają, że receptą na szczęśliwy i trwały związek jest bezinteresowna miłość, wzajemne zaufanie, umiejętność kompromisu i wspólne pokonywanie trudności, jakie ześle los.

Iwona Choła

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).