Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Oddanie do użytku nowego pomieszczenia w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

19 stycznia, 2021

19 stycznia 2021 roku zostało oddane wyremontowane jedno z pomieszczeń GCKIiR w Poczesnej, użyczane do tej pory na działalność statutową dla Klubu LKS „Grom Złota Dama”.

W związku z panującą pandemią, uroczystość została zorganizowana zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami sanitarnymi. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: przedstawiciele władz gminnych - Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, nie zabrakło przedstawicieli: samorządu, radnych   i sołtysów: Agnieszki Pietrzak, Marii Nowak oraz przedstawicieli klubu i pracowników GCKIiR w Poczesnej. Uroczystość zakończyły krótkie przemówienia gości i podziękowania osobom, które przyczyniły się do otwarcia nowego pomieszczenia. Prace remontowe objęły: wykonanie gipsówki, malowania, zamówienia nowych mebli i oświetlenia. Do tej  pory mieścił się tu Ludowy Klub Sportowy „Grom-Złota Dama”, który  powstał w 2003 r. na bazie klubu „Grom” i „Złotej Damy” i obejmował swoją działalnością sekcję; warcabów 100-polowych i tenisa stołowego. Założycielami byli: Stanisław Markowski i Zdzisław Porochnicki. Przez wiele lat trenerem warcabów 100-polowych był Stanisław Markowski. Obecnie trenerem sekcji warcabowej jest  Barbara Wąsińska.  Klub znany jest z licznych sukcesów nie tylko na arenie krajowej ale również międzynarodowej. Zawodnicy Klubu Grom Złota Dama Poczesna od lat są powoływani do Kadry Narodowej i godnie reprezentują nasz kraj na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. U steru sekcji tenisa stołowego od wielu lat ( a dokładnie od 1970) niestrudzenie stoi Henryk Pałasz - wieloletni  zawodnik, trener, działacz, animator tenisa stołowego w Poczesnej. Swoją pasję z niesłabnącą energią przekazuje coraz młodszym pokoleniom, którzy teraz zdobywają sukcesy na szczeblu powiatu, województwa i Polski. Zespół Gromu  występował na pierwszoligowych arenach. Klub będzie teraz dzielił swoją siedzibę z pracownią muzyczną, w której będą prowadzone indywidualne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży pod kierunkiem instruktora GCKIiR w Poczesnej - Grzegorza Leonarcika.  Od zawsze  pracownia muzyczna stanowiła wyznacznik ciekawych i wartościowych wydarzeń, które były katalizatorem najlepszych wspomnień, bo kultura broni się sama.

          Zapraszamy wszystkich, by odkrywali swoje talenty razem z nami podczas warsztatów, treningów sekcji warcabowej, koncertów, indywidualnych lekcji czy podczas codziennych spotkań, kiedy to będzie już możliwe, po zakończeniu pandemii. Chcemy rozmawiać o potrzebach, planach: kulturalnych, sportowych marzeniach mieszkańców naszej gminy i spełniać je z pasją. To miejsce ma być ucieleśnieniem marzeń, spotkań młodych talentów, w którym drzwi są otwarte dla wszystkich i każdy będzie się czuł jak u siebie.
 

Iwona Skorupa
zdjęcia: Janusz Koniecki
 
 
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).