Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Odszedł zasłużony i lubiany trener

27 listopada, 2020

oraz działacz piłkarski naszego regionu.

owczarek

Sport regionu częstochowskiego poniósł dotkliwą stratę. 18 listopada 2020 roku w wieku 82 lat zmarł Jerzy Owczarek, który z Gminą Poczesna związany był poprzez Klub Sportowy „Olimpia” Huta Stara.

Przez wiele lat (do 2004 roku) pracował jako trener drużyny seniorów KS „Olimpia” Huta Stara dając się poznać jako świetny nauczyciel i wychowawca młodych ludzi. Uczył ich nie tylko ”abecadła” piłkarskiego, ale także rozwijał cechy charakteru takie jak: ambicja, wola walki, dążenie do osiągania zamierzonego celu, poszanowanie przeciwnika. Był lubiany przez młodzież za swoje zaangażowanie, życzliwe podejście do młodych ludzi oraz umiejętne przekazywanie swojej wiedzy. Karierę sportową zaczynał w Klubie Sportowym „Błękitni” Aniołów, którego to klubu był wychowankiem. Po uzyskaniu uprawnień instruktora piłki nożnej, trenował w takich klubach regionu częstochowskiego jak: „Błękitni” Aniołów, „Budowlani” Częstochowa, „Orkan” Gnaszyn, „Skra” Częstochowa, „Victoria” Częstochowa, „Pogoń” Kamyk, „Znicz” Kłobuck, „Lotnik” Kościelec, ”Pogoń” Blachownia, „Grom” Cykarzew oraz „Olimpia” Huta Stara. Był założycielem i również trenerem „Unii” Rędziny. Był działaczem Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w którym pełnił funkcje: Trenera Koordynatora, Przewodniczącego Wydziału Szkolenia, był także członkiem Zarządu Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Znany nie tylko ze swojego osiedla „Tysiąclecie”, ale w Częstochowie i całym regionie. Był lubiany i bardzo rozmowny. Można było porozmawiać z nim o piłce nożnej, siatkówce, w którą grali jego dwaj synowie i oczywiście o żużlu. Bardzo lubił wspominać i rozmawiać o swoich wychowankach. Miał bardzo dobrą pamięć, bo wszystkich pamiętał, a było ich bardzo dużo. Był z nich wszystkich bardzo dumny. Miał dystans do życia i bardzo lubił żartować. Będzie nam go brakować.

W zmarłym tracimy oddanego działacza piłkarskiego i człowieka zawsze chętnego do pomocy. Do ostatnich chwil aktywny działacz i wspaniały kolega, zarówno dla swoich wychowanków jak i całego środowiska sportowego.

Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w sobotę 21 listopada 2020 roku w Kościele Świętego Maksymiliana Kolbe przy ul. Starzyńskiego w Częstochowie.

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś słowa:
„Są chwile i ludzie, których się nie zapomina”.

Cześć Jego Pamięci

 

tekst: Paweł Wiśniewski na podstawie wspomnienia Stanisława Olszewskiego

 

zamieściła. an

 
owczarek
owczarek
owczarek
owczarek
owczarek
owczarek



Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).