Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Olbrzymi sukces ucznia klasy VIII b

Marzec 13, 2019

Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej – Jakuba Wójcika

jakub-wojcik

4 marca 2019 r. odbyło się w Muzeum Monet i Medali Świętego Jana Pawła II w Częstochowie podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Papieża Polaka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Śląski Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer, metropolita częstochowski - abp Wacław Depo oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego – pani Jadwiga Wiśniewska. Uczniowie rywalizowali, recytując wiersze Naszego Papieża w trzech kategoriach wiekowych.

Uczeń klasy VIII b Szkoły Podstawowej w Poczesnej – Jakub Wójcik zajął bardzo wysokie III miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy VII, VIII oraz III gimnazjum - w tej kategorii wiersze recytowało ponad 70 osób). W konkursie w sumie wzięło udział ponad 200 uczniów z całego województwa śląskiego. Trzeba wspomnieć o tym, iż poezja Jana Pawła II jest niezmiernie trudna, zarówno do interpretacji jak i samej recytacji. Wymaga od recytatora przede wszystkim ogromnych umiejętności dykcyjnych i interpretacyjnych. Jakub prezentował utwór pt. „Przestrzeń, która w Tobie została...”.

Ucznia do konkursu przygotowywała pani Magdalena Wąsińska.

Na uroczystości obecna była pani Kurator - Urszula Bauer, która wręczyła nagrody, pogratulowała laureatom i podziękowała wszystkim uczestnikom za występ. Gratulacje uczniom złożył również Dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski. Zgromadzeni goście wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez organizatora konkursu - uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie.

M. Wąsińska

 
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcik
jakub-wojcikGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).