Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Poczesnej.

02 grudnia, 2019

Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z Przedszkola w Poczesnej i pod hasłem „Pippi w krainie bajek” poznawały twórczość Astrid Lindgren.

„Chcę pisać dla takiego kręgu czytelników, którzy potrafią wyobrazić sobie cuda” 
     - to słowa najbardziej znanej autorki literatury dziecięcej na świecie, która wychowała już kilka pokoleń-Astrid Lindgren .           

 
Z okazji 74 urodzin Pippi Pończoszanki dzisiaj zapoznaliśmy się z  pierwszym polskim wydaniem historii o tej najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Książka z niezapomnianymi ilustracjami Zbigniewa Piotrowskiego ukazała się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej. O samej Pippi również dużo się dowiedzieliśmy, że to dziewczynka, która mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Wśród dorobku literackiego Astrid Lindgren znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci. Pisała również sztuki teatralne i słuchowiska ...
 
Iwona Skorupa
 



Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).