Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Spektakl Zbigniewa Woldańskiego p.t „W Uzdrowisku jest…” w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

Marzec 13, 2018

Naszym szczególnym gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol –Ryszard Suliga.

       
12 marca 2018, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbył się spektakl Zbigniewa Woldańskiego p.t  „W Uzdrowisku, to jest…” w wykonaniu grupy teatralnej Feniks, z Uniwersytetu III Wieku z Koniecpola. Obecni również byli: Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma, Radny Powiatu Częstochowskiego-Andrzej Cupiał, Vi-ce Przewodnicząca Rady Gminy-Eulalia Błaszak, Sekretarz gminy Poczesna-Renata Smędzik, Prezes Uniwersytetu III Wieku w Koniecpolu-Maria Falana, Prezes Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej - Halina Synakiewicz, Dyrektor GCKIiR w Poczesnej-Iwona Skorupa.Grupa teatralna Feniks działa przy Domu Kultury w Koniecpolu. Zbigniew Woldański wyreżyserował już wcześniej 14 spektakli, jest instruktorem teatru i tańca we włoszczowskim Domu Kultury, radnym Rady Miejskiej obecnej kadencji, reżyserem, aktorem, scenarzystą, scenografem, choreografem, tancerzem estrady... Jest absolwentem Studium Wokalno-Tanecznego Komitetu do spraw Radia i Telewizji przy Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz Wydziału Pedagogiki Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Zbigniew Woldański współpracuje również z Domem Kultury w Koniecpolu, gdzie z Grupą Teatralną Fenix przygotował przedstawienie  „W uzdrowisku, to jest...”. Co ciekawe, aktorami byli miejscowi słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sztuka rozbawiła publiczność do łez. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Wójt gminy Poczesna złożył podziękowania za  owocną współpracę między Uniwersytetami III Wieku z Koniecpola i z Poczesnej, wyraził nadzieję na możliwość wspierania dalszych inicjatyw kulturalnych na rzecz rozwoju Uniwersytetów, wymiany doświadczeń, wyraził chęć pomocy w organizacji kolejnych przedsięwzięć. Złożył podziękowania i życzył dalszych sukcesów aktorom w ich twórczej pracy. Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku- Halina Synakiewicz wręczyła aktorom symboliczną różę. Przedstawienie zostało zrealizowane ogromnym nakładem sił. Spektakl był na tyle fascynujące, że zainteresował z pewnością każdego wielbiciela teatru.

Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).