Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Sukces Klubu Sportowego „Olimpia”

Czerwiec 17, 2018

To właśnie dzisiaj "Olimpia" zakończyła sezon z kompletem zwycięstw na własnym boisku.

„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. 
Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze.“

Pierre de Coubertin

W tym roku minęło prawie 51 lat, od kiedy grupa przyjaciół i pasjonatów założyła drużynę. Drużyna ta stała się zaczątkiem realizacji sportowych idei, które przetrwały do dziś. W roku 1967, z inicjatywy młodych zapaleńców w osobach: Mirosław Caban, Wiktor Sochański, Roman Marszałek, Jan Mendel, powstał podwórkowy zespół sportowy, który został zarejestrowany 26 stycznia 1967, jako Zespół Sportowy „Olimpia”. Pierwszym prezesem został Wiktor Sochański. To historia zespołu, która dzisiaj -17 czerwca 2018 roku, w ramach obchodów Dni Gminy Poczesna, rozegrała ostatni meczu ligowy z vice-liderem tabeli - KS Przyrów. Rozegrany mecz pomiędzy drużyną KS „Olimpia’ Huta Stara B a KS Przyrowem, wzbudzał olbrzymie emocje zarówno zawodników, jak i kibiców obydwu zespołów. Szansa na wygraną spowodowała, że kibice obu drużyn wypełnili  trybuny Stadionu „Olimpia” Huta Stara B, przy ul. Północnej 1.Na Meczu o Mistrzostwo A klasy obecni byli: Wójt gminy Poczesna –Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Rady Gminy-Lidia Kaźmierczak, Radny obwodu Huty Starej A i B-Tadeusz Bajdor, Radna Huty Starej B- Bożena Dobosz, Radny Huty Starej B-Waldemar Kucia oraz kibice. Przez pierwsze dziesięć minut, nic nie zapowiadało tylu emocji. Mecz przebiegał w spokojnej atmosferze. Żadnej podbramkowej akcji. Miało się wrażenie, że obie drużyny, dopiero rozgrzewają się do prawdziwego natarcia. I tak rzeczywiście było. W drugim kwadransie, pierwszej połowy gospodarze - po celnych strzałach: Krzysztofa Pietrzykowskiego oraz Michała Sitka, prowadzili 2:0. Niebawem sytuacja na boisku zmieniła się i byliśmy świadkami remisu - 2:2, po dwukrotnych celnych strzałach Norberta Bińka z KS Przyrów. Ostatecznie, to właśnie Krzysztof Pietrzykowski z KS „Olimpii”, był autorem pięknego strzału prosto do bramki przeciwnika. Podsumowując dzisiejszą grę, postawa zawodników „Olimpii”, jest naprawdę godna podziwu. To zawodnicy z klasą, grający brawurowo, odważnie i z determinacją, ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play. Zawodnicy KS „Olimpia” zafundowali nam piękne widowisko na wysokim poziomie. „Niech ten awans, przyniesie Wam wiele satysfakcji, stanie się motywacją do dalszego rozwoju i zagwarantuje świetlaną przyszłość - takie życzenia i gratulacje, jako pierwszy złożył Wójt gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Słowa uznania skierował zwłaszcza w  stronę Prezesów, Działaczy, Trenerów i Zawodników, bo to sukces całego ich Zespołu.
Iwona Skorupa
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).