Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Światełko do nieba czyli Finał WOŚP 2020

12 stycznia, 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie ćwierć wieku. Dzisiaj 12 stycznia 2020 roku, po raz 28 odbyła się jednodniowa publiczna zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W całej Polsce i w kilkunastu krajach za granicą w niedzielę trwa 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blisko 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. „Wiatr w żagle”.- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna maszyna, która przez cały dzień pędziła i na całym świecie porywała serca ludzi, abyśmy wspólnie kolejny rok czynili dobro. To jest jedyny taki dzień w roku, gdy każdy z nas może pomóc. W Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej zaprezentowały się zespoły z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej:  Dawid Urbaniak i Barbara Górecka w pokazie tańca towarzyskiego oraz „Iskierki” „Błysk” i „Takt” w choreografii Pauliny Perygi. Chcieliśmy okazać swoje wielkie serce dla tej akcji, ale również, wspólnie się bawić i podziwiać występy innych wspaniałych wykonawców. Sukces Orkiestry, to sukces każdego z nas, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w Finał.
Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).