Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Światowy Dzień Kangurowania

Maj 15, 2019

Wizyta ekipy TVN w Gminie Poczesna.

tvn

15 maja w sposób szczególny mówimy o akcji „Kangurowanie – skóra do skóry”. Jak wynika z przeprowadzonych przez specjalistów badań właściwy dotyk wpływa kojąco na maleńkiego człowieka i pomaga budować rodzicielską więź i bliskość. Działa także uspokajająco i terapeutycznie.

Gmina Poczesna gościła na swoim terenie ekipę TVN. W porannym programie „Dzień Dobry TVN”, w kilku wejściach „na żywo”, Dorota Gardias, przedstawiała prognozę pogody. Dziennikarka z zagrody gdzie mieszkają miniaturowe kangury przy trasie DK1, nawiązywała właśnie do Światowego Dnia Kangurowania. Przekonywała, że bliskość wywołana przez przytulanie (tak jak to dzieje się w przypadku kangurów, które swoje maleństwa noszą w znajdujących się na brzuchach torbach), jest nie tylko dobra dla noworodków i niemowlaków.

15 maja to także „zimna Zośka”, która ma zakończyć niepogodę w majowe dni. Tak też – jak zapewniała Dorota Gardias – ma być i w tym roku. Od 16 maja będzie coraz wiosenniej i coraz cieplej. Mniej opadów, a więcej słonecznych dni na niebie i w sercach.

Aneta Nawrot

 
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvnGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).