Wtorek, 17 września 2019r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna
Pokaż menu

UPAŁY,

Czerwiec 11, 2019

bądź ostrożny!

upaly

 
Jak wynika z prognoz pogody IMGW w ciągu najbliższych dni (10-13 oraz 15-16 czerwca) będą bardzo wysokie temperatury (od 29 °C do 33 °C) oraz mogą wystąpić burze, opady oraz porywiste wiatry.
W związku z powyższym, należy zadbać o zdrowie własne i najbliższych. Szczególnie w tych dniach powinny uważać na zdrowie osoby starsze oraz dzieci. W upalne dni, m.in.,  powinny one unikać wychodzenia na słońce bez ochrony. Najlepiej nasmarować ciało filtrami przeciwko promieniowaniu UV, oczy ochronić okularami przeciwsłonecznymi.
Ubranie powinno być przewiewne, uszyte z naturalnych tkanin takich jak bawełna, len.
W ciągu dnia należy uzupełniać płyny. Najlepsza jest woda mineralna czy naturalne soki.
Należy pamiętać, że w razie zasłabnięć, wysokiej gorączki, omdleń – należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, wezwać pogotowie.
W tych dniach należy także pamiętać o zwierzętach, aby w ich miskach i poidłach była zawsze woda.
Jednocześnie Śląski Urząd Wojewódzki informuje, że możecie Państwo skorzystać z poradników zamieszczonych na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem:
http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/poradniki-1.
 

 
upaly
upaly
upaly
upalyGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).