Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

W Lokalnym Centrum Aktywności Sołectwa Zawodzie odbyły się warsztaty wielkanocne pod patronatem Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy

Kwiecień 13, 2019

Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie.

W naszym nowo wybudowanym   Lokalnym Centrum Aktywności  Sołectwa  Zawodzie, które powstało w ramach ,, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie” odbyło się dziś, 13 kwietnia , pierwsze spotkanie mieszkańców. Były to Warsztaty Wielkanocne , zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie, a pod patronatem Wójta Gminy Poczesna  Krzysztofa Ujmy.  Dzieci, rodzice , dziadkowie, wszyscy bawili się doskonale,  podczas  robienia palm wielkanocnych, pisanek i innych ozdób. Wspólne dzieło, czterometrowa palma wielkanocna , weźmie jutro udział w konkursie palm,  podczas uroczystej mszy świętej  w kościele św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Ogromną frajdę, sprawił jeden z mieszkańców , który podarował   ogromną pisankę ze sklejki.  Starsza młodzież, dekorując tę pisankę bawiła się doskonale, co widać na zdjęciach. Mimo deszczowej pogody, w naszym Lokalnym Centrum Aktywności świeciło słońce. Wszyscy byli podekscytowani nie tylko tym, że robią ozdoby, ale przede wszystkim tym, że wreszcie mamy miejsce,  gdzie możemy się spotkać i zrobić wspólnie coś fajnego. Miejsce, gdzie integruje się kilka pokoleń. W planach są już kolejne spotkania, bo pomysłów jest mnóstwo. Dziękujemy za wsparcie Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujma oraz wszystkim, którzy brali udział i wspierali nas w tym przedsięwzięciu, a w szczególności  Barbarze Wąsińskiej za prowadzenie warsztatów. Dziękujemy za przybycie na nasze spotkanie przewodniczącej Komisji Oświaty , Kultury , Sportu i Rekreacji  Halinie Synakiewicz oraz dyrektor  GCKIiR  Iwonie Skorupa.

 

 
 
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).