Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Ważna informacja

27 października, 2020
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

dla mieszkańców.

W ostatnim czasie gmina Poczesna oddała do użytkowania kanalizację sanitarną w miejscowości Nierada (ul. Targowa  i ul. Pusta). W związku z powyższym informujemy, że istnieje już możliwość podłączania swoich nieruchomości do gminnej sieci kanalizacyjnej. Przypominamy, że zgodnie z zapisami ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach istnieje obowiązek podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej.

Zabronione jest zrzucanie nieczystości ciekłych, zalegających w szambach do studzienek kanalizacyjnych. Sytuacja taka jest groźna dla zdrowia, a nawet życia ponadto powoduje to nieprzyjemny zapach wydobywający się z rur kanalizacyjnych.

 

Urząd Gminy Poczesna

 

 

zamieściła: an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).