Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Wręczyca 2020 – Wielki sukces dzieci

14 stycznia, 2020

z oddziału przedszkolnego „Misie” z Nierady i przedszkola w Hucie Starej B.

nierada-huta

Z prawdziwą dumą i niekłamanym wzruszeniem informujemyo duzym osiągnięciu wychowanków oddziału przedszkolnego, jakim jest zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie JASEŁKA, który po raz osiemnasty odbywał się we Wręczycy. Przedszkolaki z Huty Starej B- w kategorii przedszkola – zajęły III miejsce. Werdykt szacownego JURY cieszy tym bardziej, że w przeglądzie wzięły udział 42 zespoły i ponad 1400 uczestników!

Wszystkie przedstawienia wpisujące się w typowo polską tradycję świętowania Wigilii oraz Bożego Narodzenia ocenione zostały w kilku kategoriach wiekowych. Dzieci z grupy „Misie” przygotowane przez Magdalenę Kucharzewską godnie reprezentowały nie tylko oddziały przedszkolne w Nieradzie, ale i całą Gminę Poczesna.

Tańczące aniołki, górale i góralki, pastuszkowie śpiący przy ognisku i trzej królowie składający dary Świętej Rodzinie w ubogiej stajence – zapadły w serca widzów. W sobotę 11 stycznia 2020 – „Misie” wraz z Wychowawcą odebrały dyplom i nagrodę! Dziękujemy za te piękne i wzruszające chwile. Grupa dzieci 5-6 latków "Przedszkolaczki" reprezentowała Przedszkole w Hucie Starej B w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Teatralnych “Wręczyckie Jasełka 2020” Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość, dzieci występowały w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.

W przeglądzie mogły brać udział zespoły z całej Polski prezentujące widowiska jasełkowe oraz inne formy teatralne, tematycznie związane z Bożym Narodzeniem. Celem przeglądu jest kultywowanie tradycji związanychz obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, rozwijaniem uzdolnień teatralnych oraz konfrontacją artystyczną dokonań amatorskich dziecięcych zespołów teatralnych. Dzieci z Huty Starej B zaprezentowały się znakomicie, całym sercem starały się przedstawić swoje role, jasełka zostały przygotowane przez wychowawców: Agatę Maniak i Grażynę Woś.

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy dzieciom tak wspaniałego sukcesu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie

Marta Muchla

Dyrektor Przedszkolaczkiw Hucie Starej B

Hanna Rybak

 

 

zam an

 
nierada-huta
nierada-huta
nierada-huta
nierada-huta
nierada-huta
nierada-hutaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).