Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

„Wrzosowianie” wezmą udział w  programie „Jedno Święto”,

Październik 12, 2017

który łączył będzie inicjatywy organizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

projekt

Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej wspólnie z zespołem z Istebnej zostali zaproszeni do współpracy i będą realizować Projekt „Wiele Miejsc - Jedno Święto” Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Instytut otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 .

Projekt posiada animacyjny, edukacyjny i artystyczny charakter. Angażuje i przygotowuje członków zespołów regionalnych do teatralnych występów w nieoczywistych miejscach (niekojarzących się z teatrem) w woj. śląskim. 40 spektakli wykonanych w 40 miejscowościach, podejmie temat odzyskiwania niepodległości, umożliwi wspólne odtańczenie poloneza, a przede wszystkim włączy i zaprosi lokalne społeczności do współkreowania i umożliwi im wpływ na przebieg wydarzenia uwzględniając ich doświadczenia i wyobrażenia nt. pożądanej formy celebracji narodowego święta. Podsumowaniem projektu będzie występ wspomnianych zespołów oraz zaproszonej widowni wcześniej wystawionych spektakli, którzy zaprezentują współczesną formę taneczną inspirowaną tradycyjnymi tańcami narodowymi. Zadaniu towarzyszyć będzie konferencja p.t. „Dziedzictwo sarmackie” przybliżająca tę tematykę, jako istotny element historii i tożsamości narodowej.

opr. Iwona Skorupa i Aleksander Łysko(Specjalista ds. obserwatorium kultury
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

 
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projektGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).