Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Wspólne ognisko i…

Luty 09, 2018

...spacer do Auchan.

ognisko

Nic nie zastąpi ogniska,  ciepła które z niego bije, żaru w zimny lutowy dzień, spokoju i wolno płynącego czasu. Myśli krążą swobodnie, gdy leniwie wpatrujemy się w skaczące iskierki, odprężamy się i ogarnia nas nieopisana błogość i niepowtarzalna atmosfera. Ognisko ma trochę taką pierwotną magię, jak wiele wieków temu, ale nadal odczuwalną, piękną, ciepłą, rodzinną i serdeczną! Z takiego założenia wyszli organizatorzy ogniska, którzy 7 lutego 2018 zorganizowali je dla dzieci ze Świetlicy w Hucie Starej B. Były oczywiście kiełbaski. To żadne wytworne danie, kawałek ulubionej kiełbasy ponacinanej, nadzianej na kij i upieczonej nad żarem. Proste, a dla niektórych najlepsze na świecie ogniskowe danie.  Gdy cała ferajna osób była głodna, chleb pomagał ugasić pierwszy głód. Żaden chleb nie smakuje tak, jak ten z ogniska. Nie ma sobie równych! Zapach dymu nadaje mu wyjątkowości! Po takim posiłku przyszedł czas na wspólny spacer do Auchan. Na pewno dzieci będą długo pamiętać ten wspólnie spędzony dzień.

Iwona Skorupa

 
ognisko
ognisko
ognisko
ognisko
ognisko
ognisko
ognisko
ogniskoGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).