Poniedziałek, 19 kwietnia 2021r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Z serca dla serca

26 lutego, 2021

Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma przekazał na licytację dla Olka Filipowskiego pastele, w celu pozyskania funduszy dla ratowania życia dwuletniego dziecka.

obraz-dla-olka

Pastele suche na czarnym papierze, o wymiarach: 100x70 cm, przedstawiają kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. W ten sposób, plastyk – Janusz Koniecki upamiętnił, noc Bożego Narodzenia 2020 roku.

Olek Filipowski w październiku ubiegłego roku skończył 2 latka, a większość swojego życia spędził w szpitalnych salach. Chłopiec cierpi na ciężką wadę serca. Jak czytamy na stronie internetowej: „ze skrajną postacią tetralogii Fallota, atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym, krążeniem obocznym MAPCA’s.”

Rodzice od chwili narodzin synka, walczą o jego każdy oddech. Po setkach badań, setkach konsultacji uznano, że jedyną szansą dla Olka jest operacja za oceanem. Aby leczenie – a tym samym ratowanie życia Olka – mogło zostać rozpoczęte trzeba zebrać ok. 4 milionów złotych.

Rodzice chłopca, w swoich apelach podkreślają, że operacja musi się odbyć jak najszybciej, gdyż z każdym miesiącem szanse na jej powodzenie są coraz mniejsze.

Do akcji – pomoc finansowa dla Olka – włączają się ludzie dobrej woli. Wójt Krzysztof Ujma przekazał obraz na ręce dziadków Olka.

- Bardzo dziękujemy za ten piękny dar serca – powiedział w rozmowie telefonicznej tata Olka, Piotr Filipowski. - Wszystkim, którzy włączają się aby pomóc naszemu synkowi, bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do licytacji pastele suche na czarnym papierze, o wymiarach: 100x70 cm, przedstawiające kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Aneta Nawrot

zamieściła: an

 
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olkaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).