Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

ZAPRASZAMY do wspólnego świętowania –

Listopad 08, 2018

- 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

flaga1

W tym roku obchody święta 11 listopada będą szczególne, a to za sprawą 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Możemy się cieszyć i być dumni, że żyjemy w wolnym suwerennym kraju, i że to właśnie my możemy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu.

W tym roku w gminie Poczesna uroczystości związane z 11 listopada odbywać się będą we Wrzosowej. Początek zaplanowano na godz. 11.30, przed obeliskiem. Tam po krótkim przemówieniu Wójta gminny Poczesna - Krzysztofa Ujmy, złożeniu wiązanek oraz oddaniu hołdu poległym - nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego we Wrzosowej, w którym punktualnie o godz. 12.00 – przyłączając się do ogólnopolskiej akcji – odśpiewany zostanie Hymn Narodowy. W piętnaście minut później, rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę, a między godz. 13 a 13.15, będzie miał miejsce występ Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie”.

Dla uczczenia tego, tak ważnego dla każdego Polaka święta, wywieśmy w swoich domach, na posesjach fagi narodowe. Jeśli ktoś jeszcze nie ma flagi, może ją bezpłatnie otrzymać w sekretariacie Urzędu Gminy Poczesna (w godzinach pracy Urzędu) ul. Wolności 2. Zapraszamy.

an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).