Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana
Pokaż menu

Zawody wędkarskie podsumowujące tegoroczny sezon.

27 września, 2020

27 września 2020 roku już tradycyjnie odbyły się na Gliniance Korwinów ostatnie w tym sezonie a zarazem najważniejsze zawody o Puchar Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, podsumowujące tegoroczny sezon.

I miejsce zdobył Krzysztof Siwek, II miejsce Mateusz Staszewski, III miejsce Wojciech Pidzik. Wody Glinianki okazały się hojne. Były oczywiście płocie ale udało się złowić nawet amura, a to jedna z najbardziej tajemniczych ryb, które możemy łowić w polskich wodach. Pomimo tego, że wiemy o nich tak wiele, wciąż niewielu jest wędkarzy potrafiących pochwalić się umiejętnościami pozwalającymi na regularne łowienie amurów. Walka była zacięta do końca. Wójt Gminy Poczesna wręczył puchary dla najlepszych. Zarządowi  i wszystkim członkom Koła złożył wyrazy uznania za wieloletnią pracę i zasługi w przekazywaniu kolejnym pokoleniom pasji i szacunku dla ojczystej przyrody. Podziękował za podejmowane działania na rzecz zagospodarowania i ochrony akwenów w rejonie łowiska.  Tadeusz Radomiak w imieniu swoim i zarządu podsumował miniony sezon, który pomimo trudnego czasu pandemii przebiegał bez zakłóceń i wg zaplonowanego wcześniej harmonogramu. …(.) „Zamykamy sezon, ale już niebawem rok 2021 a wraz z nim nowa seria zawodów, oraz emocji z tym związanych. Zaczniemy pewnie już zimą jak tylko pojawi się bezpieczny lód. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękuję za rywalizację, za atmosferę jaką potrafimy stworzyć i za walkę do samego końca”. Na zakończenie na wszystkich uczestników dzisiejszych zawodów czekał gorący poczęstunek”.
 
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia - Anna Ujma
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).