Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Zespół „Takt” reprezentował gminę Poczesna w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach

Kwiecień 15, 2018

15 kwietnia 2018, zespół „Takt” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, reprezentował gminę Poczesna, w Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.

Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Łaz – Macieja Kaczyńskiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach-Grzegorza Piłki. „Takt” to najstarsza grupa wiekowa działająca w strukturach GCKIiR w Poczesnej. Instruktorem artystycznym i choreografem wszystkich grup tanecznych jest Paulina Peryga.  Podczas koncertu zespół wykonał etiudę Tryptyk, która składała się z trzech części opowiadających o uczuciach. Strachu, Miłości i Przemijaniu. Przedstawiła metaforę życia. W „Strachu” ukazane były wszystkie lęki, z jakimi mierzymy się przez całe życie.  „Miłość” przedstawiła trzy rodzaje  uczucia: miłość matczyną, miłość dziecięcą i miłość rodzicielską. Ostatni element etiudy przedstawił  „przemijanie”, które dotyczy każdego z nas. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne  z Łaz, Podzamcza oraz Poczesnej.

Iwona Skorupa
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).