Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Bezpłatne szkolenia z obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla mieszkańców

Wrzesień 19, 2018

Gmina Przyrów pozyskała ponad 58 tys. złotych na szkolenia w zakresie obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla mieszkańców.

Szkolenia realizowane będą w ramach projektu pn. "Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Przyrów".

Podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu będą mogli Państwo nauczyć się jak bezpiecznie korzystać z e-mail (poczta internetowa), załatwiać sprawy urzędowe na platformie ePUAP oraz bezpiecznie płacić przez Internet. Ponadto chcielibyśmy również pokazać jak bezpiecznie korzystać z Facebooka i dbać o treści przeglądane przez Państwa dzieci.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest ukończone 25 lat, nie ma górnej granicy wieku.

Nie trzeba posiadać własnego komputera, zajęcia odbywać się będą z wykorzystaniem zakupionego do tego celu sprzętu.

 • w szkoleniach może wziąć udział każdy mieszkaniec Gminy, który ukończył 25 lat;
 • zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyrowie;
 • szkolenie trwa 12 godzin (2 lub 3 spotkania);
 • zajęcia rozpoczną się w połowie października 2018 r. i będą odbywać się w weekendy;
 • grupy szkoleniowe będą liczyć do 9 osób;
 • szkolenia są bezpłatne;
 • w trakcie każdego szkolenia zapewniony będzie catering.

W ramach projektu będą realizowane zajęcia o tematyce:

 • "Rodzic w Internecie" - zajęcia poświęcone przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z Internetu;
 • "Moje finanse i transakcje w sieci” - zajęcia umożliwiające nabycie umiejętności pozwalających załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu;
 • "Działam w sieciach społecznościowych” - zajęcia poświęcone sposobom funkcjonowania portali społecznościowych oraz możliwości ich wykorzystania na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie;
 • "Rolnik w sieci” - zajęcia przeznaczone dla rolników, w ramach których mogą oni dowiedzieć się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci i jak z nich bezpiecznie korzystać.

Informacje i zapisy na szkolenia pod nr tel.: (34) 355 41 21 wew. 29.

ZAPRASZAMY!

Nagłówek z logo: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolita polska, Unia Europejska

Projekt „Obywatel-IT”- program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim ”,jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

"Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Przyrów"
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).