Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Etnotrada 2018

Listopad 08, 2018

W dniu 6 października 2018 roku w sali Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie odbyły się po raz trzeci Spotkania Folklorystyczne – „ETNOSTRADA” 2018, w których wzięły udział zespoły ludowe i folklorystyczne z naszej gminy: Zespół Folklorystyczny „PRZYROWIANKI” z Przyrowa oraz ZPiT „Przyrowskie Nutki”.

Tematem tegorocznych spotkań była „RADOSNA NIEPODLEGŁA” w piosence i muzyce.

W tym roku niestety nasi reprezentanci nie otrzymali wyróżnień.  Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

Galeria:

Na fotografii Zespół Folklorystyczny PRZYROWIANKI z Przyrowa oraz ZPiT Przyrowskie Nutki Fotografia przedstawia występ zespołu. Fotografia przedstawia występ zespołuGmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).