Środa, 27 maja 2020r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Pokaż menu

Festiwal Folklorystyczny „BALKAN FOLK FEST – Bułgaria 2019”

09 października, 2019

Zespół pieśni i Tańca „Przyrowskie nutki w dniach od  08. 08. 2019r. do 15.08. 2019 roku  koncertował na XXV Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST - Bułgaria 2019”.

Koncert zaproszonych zespołów odbył się na scenie Filharmonii w Warnie. Zespół zaprezentował tańce narodowe, tańce łowickie oraz tańce z regionu częstochowskiego.

Organizator festiwalu zapewnił uczestnikom bogaty program turystyczny w którym znalazło się: zwiedzanie miasta Złote Piaski, zwiedzanie miasta Bałczik a w nim, Pałac Królowej Marii z Ogrodem Botanicznym, zwiedzanie Półwyspu Kaliakra ponadto plażowanie i kąpiel w morzu Czarnym.

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” wraz z rodzicami dziękują Wójtowi Gminy Przyrów oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury za dofinansowanie wyjazdu, dzięki któremu przedsięwzięcie zostało zrealizowane.

Galeria:

Na fotografii członkowie zespołu na Kaliakrze Fotografia przedstawia tańce kurpiowskie w wykonaniu ZPiT Przyrowskie Nutki Fotografia przedstawia tańce Łowickie w wykonaniu ZPiT Przyrowskie Nutki
Fotografia przedstawia występ ZPiT Przyrowskie Nutki grupa średnia Fotografia przedstawia ZPiT Przyrowskie Nutki na scenie po koncercie Fotografia przedstawia zwiedzanie Półwyspu KaliakraGmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).