Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Gmina Przyrów otrzymała środki na „Inicjatywę sołecką 2021”

23 lipca, 2021

W dniu 22.07.2021r. w Centrum Usług Społecznościowych w Janowie odbyło się uroczyste wręczenie środków przyznanych w ramach Konkursu Urzędu Marszałkowskiego „Inicjatywa Sołecka 2021”, do którego jak wzorem lat ubiegłych, przystąpiła również Gmina Przyrów z wnioskami dwóch sołectw: Przyrów oraz Sygontka.

Po rozstrzygnięciu ostatecznie na lepszej pozycji punktowej uplasowała się inwestycja: „Budowa oświetlenia ledowego na terenie rekreacyjno-sportowym "Brzózki" w miejscowości Przyrów” z kwotą do wykonania 56 tys. zł oraz dofinansowaniem z dotacji celowej 24.5,-tys zł.

W spotkaniu uczestniczyli Dariusz Starzycki - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Beata Białowąs - Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Beata Kocik - Radna i Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.

 Na fotografii, od lewej Ewa Żmuda - Radna Gminy Przyrów, Beata Kocik - Radna i Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Ewelina Sikora-Migalska - Skarbnik Gminy Przyrów, Dariusz Starzycki - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Beata Białowąs - Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Robert Nowak Wójt Gminy Przyrów.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).