Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Herody 2019

Luty 07, 2019
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „HERODY 2019”, odbył się po raz kolejny w Niegowej, 27 stycznia 2019 roku.

Gminę Przyrów reprezentowała grupa kolędnicza Herody z Sygontki.

Przed rozpoczęciem przeglądu ulicami Niegowej przeszedł barwny korowód wszystkich kolędników z tańcem i śpiewem na ustach. Prezentacja zespołów kolędniczych odbyła się na scenie, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowej. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział siedem zespołów kolędniczych z okolicznych gmin. Komisja konkursowa podczas przesłuchań dokonała oceny wszystkich  występujących zespołów zgodnie z obowiązującym regulaminem.

W wyniku obrad, Jury po raz kolejny przyznało I nagrodę  grupie kolędniczej Herody z Sygontki. Nominację na XXXXVII „GÓRALSKI KARNAWAŁ” w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się w dniach od 14.02 - 17.02.2019 r. otrzymały HERODY z Sygontki.

Laureatom gratulujemy nominacji i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

Bardzo cieszy nas fakt, że jeszcze są w naszej gminie takie miejscowości, których mieszkańcy  kultywują tradycje kolędowania, wbrew czasom i temu wszystkiemu,  zachowują dumę z własnej obyczajowej odrębności.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).