Poniedziałek, 21 września 2020r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 158 – Intensywne opady deszczu

01 września, 2020

Zjawisko: Intensywne opady deszczu.

Stopień zagrożenia: 1.

Obszar: powiaty: będziński(73), Bytom(72), Chorzów(71), Częstochowa(72), częstochowski(75), Dąbrowa Górnicza(73), Jaworzno(74), kłobucki(74), lubliniecki(72), myszkowski(73), Piekary Śląskie(71), Siemianowice Śląskie(71), Sosnowiec(74), Świętochłowice(71), tarnogórski(74), zawierciański(73).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Ważność: od godz. 02:00 dnia 01.09.2020 do godz. 24:00 dnia 01.09.2020.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami do 40 mm.

Uwagi: Zmiana dotyczy długości obowiązywania ostrzeżenia.

Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).