Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 4 – intensywne opady śniegu

Styczeń 04, 2019

Zjawisko: Intensywne opady śniegu
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: powiaty: będziński(2), bieruńsko-lędziński(2), Bytom(2), Chorzów(2), Częstochowa(1), częstochowski(1), Dąbrowa Górnicza(2), Gliwice(2), gliwicki(2), Jastrzębie-Zdrój(2), Jaworzno(2), Katowice(2), kłobucki(1), lubliniecki(2), mikołowski(2), Mysłowice(2), myszkowski(2), Piekary Śląskie(2), pszczyński(2), raciborski(2), Ruda Śląska(2), rybnicki(2), Rybnik(2), Siemianowice Śląskie(2), Sosnowiec(2), Świętochłowice(2), tarnogórski(2), Tychy(2), wodzisławski(2), Zabrze(2), zawierciański(2), Żory(2)
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Ważność:
od godz. 18:00 dnia 04.01.2019 do godz. 12:00 dnia 05.01.2019
Przebieg: 
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 15 cm do 18 cm.

Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).