Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 8 – Intensywne opady śniegu

13 stycznia, 2021

Zjawisko: Intensywne opady śniegu.

Stopień zagrożenia: 1.

Obszar: powiaty: będziński(6), bieruńsko-lędziński(5), Bytom(6), Chorzów(6), Częstochowa(4), częstochowski(4), Dąbrowa Górnicza(6), Gliwice(5), gliwicki(6), Jastrzębie-Zdrój(6), Jaworzno(5), Katowice(6), kłobucki(4), lubliniecki(4), mikołowski(6), Mysłowice(6), myszkowski(5), Piekary Śląskie(6), pszczyński(5), raciborski(5), Ruda Śląska(6), rybnicki(6), Rybnik(6), Siemianowice Śląskie(6), Sosnowiec(6), Świętochłowice(6), tarnogórski(5), Tychy(6), wodzisławski(6), Zabrze(6), zawierciański(4), Żory(6).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Ważność: od godziny 18:00 dnia 13.01.2021 roku do godziny 06:00 dnia 14.01.2021 roku.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 12 cm.

Uwagi: Brak.

Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).