Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Informacja dla rolników dotycząca programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

10 lipca, 2020

Wójt Gminy Przyrów informuje, że w dniach 14 – 17 lipca 2020 r. odbierane będą odpady pochodzące z działalności rolniczej w ramach programu „Usuwanie odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Szczegółowe informacje o sposobie dostarczania odpadów będą przekazywane za pośrednictwem sołtysów.

Dzięki dofinansowaniu z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 53 rolników może bezpłatnie oddać odpady powstające w wyniku działalności rolniczej.

Odbierane odpady powinny być oczyszczone z resztek organicznych, ziemi oraz pozbawione innej zawartości, w przeciwnym razie nie zostaną one odebrane. Ponadto odpady należy maksymalnie zwinąć i związać tak, aby waga paczki pozwalała na swobodne zważenie odpadu i posegregować według następujących kategorii:

  • folia rolnicza,
  • opakowania po nawozach,
  • siatka do owijania balotów,
  • sznurek do owijania balotów,
  • opakowania typu Big Bag.

Jak  wynika z przeprowadzonej inwentaryzacji i zebranych formularzy od zainteresowanych odzyskowi lub unieszkodliwieniu zostanie poddanych prawie 23 tony odpadów pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie Gminy Przyrów.

Odpady będą odbierane przez firmę: „BAL” Rafał Bal ul. Częstochowska 30, 42-700 Lubliniec.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.  34 3554120 wew. 40.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).