Środa, 20 lutego 2019r. | Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Pokaż menu

Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I-6 – gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Warty)

Lipiec 17, 2018

Data i godzina wydania: 17.07.2018 - godz. 10:52
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH IMGW-PIB O/Poznań

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:6
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 18:00 dnia 17.07.2018 do godz. 12:00 dnia 18.07.2018
Obszar: zlewnia górnej Warty (śląskie)
Przebieg: W związku z prognozowanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, w ciągu najbliższej doby w zlewniach dopływów górnej Warty, możliwe są wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich, zwłaszcza na małych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%
Uwagi: Brak
Dyżurny synoptyk hydrolog: Paweł Terlecki




Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).