Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

IX Powiatowy Konkurs Plastyczny na: Pisankę,Palmę, Kartkę oraz Stroik Wielkanocny

Kwiecień 19, 2018

W dniu 27 marca  2018 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej  w Przyrowie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej  IX Powiatowego Konkursu Plastycznego na: Pisankę, Palmę, Kartkę oraz Stroik Wielkanocny.

Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych jak również w czterech kategoriach prac plastycznych. Jury konkursu spośród blisko 180 nadesłanych prac, z 15 placówek kulturalno-oświatowych gmin Powiatu Częstochowskiego przyznało aż 48 nagród i wyróżnień .W kategorii „dorośli” dla wykonawców prac przyznano  8 nagród pieniężnych.

Nagrody w  IX Powiatowym Konkursie Plastycznym na: Pisankę,Palmę,Kartkę oraz Stroik Wielkanocny były współfinansowane ze środków: Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie i Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
Patronat nad imprezą przejęli: Starosta Częstochowski, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Wójt Gminy Przyrów.

Ponadto podczas konkursu miały miejsce występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie , degustacja potraw Wielkanocnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz wystawa rękodzieła ludowego  Pani Wiesławy Pietrzyckiej  Sygontki.

Impreza na stałe wpisała się  w kalendarz imprez powiatu Częstochowskiego o czym świadczyła duża frekwencja zainteresowanych jak również ilość nadesłanych prac plastycznych oraz zaangażowanie dużej liczby zespołów i placówek oświatowych z wielu gmin naszego regionu.

Link: Fotorelacja z imprezy
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).