Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Pokaż menu

Kampania “16 Dni Bez Przemocy”

25 listopada, 2021
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Kampania "16 Dni Bez Przemocy" potrwa od 25 listopada 2021 r. do 10 grudnia 2021 r.
Kampania ma na celu wzmożenie działań informacyjnych i promocyjnych, podnoszących świadomość społeczną dla braku akceptacji przemocy. Działania mają też na celu uświadomić możliwości otrzymania kompleksowej pomocy przez każdą osobę, która jest przemocą zagrożona.

Na terenie gminy Przyrów są służby, które starają się przeciwdziałać przemocy. Należą do nich:

  • Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy;
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej;
  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
  • Policja.

Jeśli jesteś osobą krzywdzoną lub świadkiem przemocy w swoim otoczeniu, pamiętaj możesz zgłosić każdy jej przejaw!

Nie bądźmy obojętni.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).