Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Nowa platforma dla bocianów w miejscowości Zarębice

13 maja, 2020

W miejscowości Zarębice została zamontowana trzecia platforma pod gniazdo bocianie. Wójt Gminy Przyrów kieruje słowa podziękowania do TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie za pomoc w montażu platformy. Platformy to stalowe konstrukcje montowane na słupach energetycznych w bezpiecznej odległości od przewodów, które zapewniają bezpieczeństwo ptakom oraz chronią sieć energetyczną.

W związku z powyższym mamy kolejną bocianią rodzinę w naszej Gminie.

Galeria:

Na fotografii Fotografia przedstawia Fotografia przedstawiaGmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).