Poniedziałek, 1 marca 2021r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

O czym należy pamiętać, kiedy składam swoją deklarację roczną PIT?

20 stycznia, 2021

Do prawidłowego rozliczenia PIT należy przyjąć adres zamieszkania, pod jakim mieszkaliśmy na dzień 31 grudnia roku, za jaki jest składana deklaracja. Oznacza to, że deklarację PIT składamy do Naczelnika Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania na ostatni dzień roku podatkowego.

Błędem jest złożenie deklaracji do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zameldowania lub miejsca zamieszkania na dzień wypełniania deklaracji - tak wypełniona deklaracja jest błędna i niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Nie trzeba składać żadnych dodatkowych formularzy. Wystarczy złożyć deklarację PIT do właściwego Urzędu Skarbowego - należy wybrać ten Urząd Skarbowy, który był docelowy dla Twojego miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia roku podatkowego (Według ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozdział 8., Art. 45.1, pkt 1b., w przypadku, gdy zamieszkanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustało przed 31 grudnia roku podatkowego - należy wpisać urząd skarbowy właściwy według ostatniego miejsca zamieszkania).

Jak to zrobić?

Wpisz adres Urzędu Skarbowego, który jest właściwy według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia roku podatkowego, za jaki jest składana deklaracja.

Pole w formularzu PIT, w którym nażeży wpisać nazwę Urzędu skarbowego

Pole w formularzu PIT, w którym należy wpisać adres zamieszkania
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).