Środa, 19 grudnia 2018r. | Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Podsumowanie warsztatów florystycznych

Listopad 06, 2017

Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie, zostały przeprowadzone warsztaty florystyczne z cyklu „Dekoracje na dzień Wszystkich Świętych”.

Warsztaty, te były skierowane do mieszkańców gminy oraz Kół Gospodyń Wiejskich działających  na naszym terenie. Warsztaty pod przewodnictwem pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Pani Danuty Tomzy, zostały przeprowadzone w dwóch etapach:
I etap odbył się w dniach 18-19 października 2017r. dla sołectw: Sieraków, Wola Mokrzeska, Wiercica, Przyrów.
II etap w dniach 25-26 października 2017r. dla sołectw: Zarębice, Sygontka, Zalesice.

W przeprowadzonych, aż  siedmiu sołectwach naszej gminy w warsztatach uczestniczyło ponad 120 osób, gdzie wykonano 150 przeróżnych kompozycji i stroików kwiatowych na okoliczność Dnia Wszystkich Świętych.

Warsztaty florystyczne organizowane są od 4 lat i z roku na rok przybierają coraz większy wymiar. Dzięki takim działaniom uczymy się i poznajemy nowe trendy w dziedzinie florystycznej, wymieniając się nowymi  doświadczeniami.

Podczas, tego typu spotkań wytwarza się więź, integracja oraz panuje miła atmosfera wśród uczestników. Jest to najlepsza forma do spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy warsztatów dziękują organizatorom za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Warsztaty florystyczne na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury.

Link: Fotorelacja z warsztatów
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).